رفتن به محتوای اصلی

غار قلعه کرد

جاذبه های گردشگری نزدیک

درخواست اصلاح محتوا

3 votes with an average rating of 2.

موقعیت جغرافیایی غار قلعه کرد

غار قلعه کرد در یک و نیم کیلومتری جنوب غربی روستای قلعه کرد قرار دارد. روستای قلعه کرد در مسیر استان قزوین به همدان و در 45 کیلومتری شهرستان آبگرم و 140 کیلومتری قزوین واقع شده. در مسیر حرکت از قزوین به همدان، برای دسترسی به این غار باید در دو راهی آبگرم به سمت غرب حصار ولیعصر حرکت کرد.

سیر تاریخی و فرهنگی غار قلعه کرد

این غار که در آن اشیا و ابزار تاریخی نیز کشف شده است، از نظر زمین شناسان متعلق به دوران سوم زمین شناسی است. دهانه غار قلعه کرد به سمت جنوب شرقی است. ارتفاع دهانه آن حدود 8 متر و عرض آن حدود 9 متر است وحالتی نیم دایره ای دارد. این غار دارای یک راهرو است که به دهانه چاهی که عمود بر دهلیز اصلی آن است منتهی می‌شود. پس از عبور از مدخل چاه به فضایی خواهید رسید که دارای ستون های قطور استالاکیتت و استالاکمیت در رنگ های مختلف است.

ارزش های خاص غار قلعه کرد

غار قلعه کرد جزو آن دسته از غارهایی است که کمتر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است و از این رو دیدنی های بکر زیادی برای علاقه مندان دارد. از طرف دیگر از دهانه ورودی آن در حدود 400 متر را با توجه به شیب تند غار تنها می توان با تجهیزات فنی گذر کرد. اما بعد از دهانه، تالار 1000 متری غار با حفره های بسیار و قندیل های فراوانش هر گردشگری را محسور زیبایی خودش خواهد کرد.

آدرس مکان
استان قزوین- قزوین- دوراهی آبگرم به سمت حصار ولی عصر- روستای قلعه کرد
امکان بازدید
+

35.80785, 48.863814

167
176
167
127
امین حسنی

فوق لیسانس فناوری اطلاعات و گرایش تجارت الکترونیک هستم. عاشق کتاب، موسیقی، طبیعت، عکاسی، طبیعتگردی و کوهنوردی و این ها رو با هیچ چیز عوض نمی کنم. هدف همکاری من با ایران نگری معرفی میراث ملموس و ناملموس کشور زیبایمان ایران به شماست. همچنین می خواهم مطالب مفید در خصوص گردشگری، کوهنوری و طبیعتگردی را با شما به اشتراک بگذارم. ما در ایران نگری اهداف زیادی داریم و تنها پشتوانه و مشوق ما در این راه، حمایت ها و بازدیدهای شما دوستان است. اگر از ایران نگری خوشتان آمده ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و ایران نگری را به دوستان خود نیز معرفی کنید.

جاذبه های گردشگری مشابه

  • استان زنجان
  • زنجان
  • استان همدان
  • همدان
  • استان زنجان
  • خدابنده
  • استان چهارمحال و بختیاری
  • کوهرنگ

دیدگاه ها

هنوز دیدگاهی برای این محتوا در ایران نگری به ثبت نرسیده است. با نوشتن دیدگاه خود در رابطه با این محتوا اولین ایران نگر باشید!