رفتن به محتوای اصلی

تپه عباس آباد

جاذبه های گردشگری نزدیک

درخواست اصلاح محتوا

2 votes with an average rating of 2.

نام های دیگر مکان

 • استخر عباس آباد
 • مجموعه تفریحی عباس آباد
 • تپه نقاره خانه
 • آخر آسفالت
 • بالا استخر
 • بام همدان

موقعیت جغرافیایی تپه عباس آباد

عباس آباد، منطقه ای تفریحی , گردشگرپذیر بر فراز تپه ای در جنوب و مشرف به شهر زیبای همدان است. این مرکز تفریحی بر بلندای کوهی در مجاورت میدان قایم، میدان داریوش قدیم واقع شده و در میان مردم محبوب و بسیار مورد توجه است. برای رسیدن به این تپه مسیری از جاده گنجنامه و مسیر دیگری از ابتدای بلوار ارم وجود دارد. همچنین با طی کردن کوچه باغ های زیبا مسیر و گذر از باغ های باصفا و دیدنی نیز می توان به بالای تپه رسید. 

در شرق این مجموعه آبشار مصنوعی وجود دارد که دید خوبی به شهر همدان دارد و منظره متفاوتی ایجاد کرده است. این آبشار مصنوعی 60 متر ارتفاع دارد و با پله هایی که در دو طرف آن به طول 200 متر وجود دارد طراوت و حس زندگی را به مجموعه القا می کنند. با بالا رفتن از این پله ها دید کاملی به مجموعه و شهر خواهید داشت که زیبایی این بام زیبا را دو چندان می کند.

این پارک زیبا که چشم انداز زیبایی به شهر همدان و از طرف دیگر به کوه ها و باغات عباس آباد دارد همیشه یکی از تفرجگاه ها و مکان های مورد علاقه مسافران و شهروندان همدانی بوده است.

سیر تاریخی و فرهنگی

تپه عباس آباد در گذشته محلی بود که اتفاقات مهم از جمله تغییر حکومت و جانشینی پادشاهان جدید در نقاره هایی بر روی آن به مردم اعلام می شد. به همین دلیل به تپه نقاره خانه نیز شهرت دارد. با توجه به قابلیت های جغرافیایی، طبیعی و گردشگری این تپه، در سال های اخیر تاسیسات تفریحی، پذیرایی و اسکان موقت مناسبی احداث شده و به مجتمع تفریحی و سیاحتی تبدیل شده است.

ارزش‌های خاص تپه عباس آباد

در بالای تپه استخری بزرگ و زیبا وجود دارد و رستورانی در میان آن به زیبایی می درخشد. این مجتمع با این که بسیار آرام و محیطی گرم و صمیمی دارد تنها 3 کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد و گردشگاهی است که از هر نظر مورد توجه می باشد. از بالای تپه از یک سو، چشم انداز طبیعی دره سرسبز عباس آباد و از طرف دیگر، نمایی از شهر همدان نمایان است.

امکانات تفریحی و رفاهی اطراف تپه عباس آباد

تپه عباس آباد یکی از مهم ترین نقاط گردشگری شهر همدان به ویژه در فصل تابستان است و همه‌ امکانات تفریحی مورد نیاز گردشگران در آن تعبیه شده است. سینما در فضای باز، زمین ورزشی مخصوص اسکیت، رستوران، مسجد و پارکینگ به زیبایی در این محوطه طراحی شده اند. فروشگاه و کافی شاپ و وسایل بازی برقی نیز در جوار استخر بهترین لحظات را برای شما به ارمغان می آورند. مجتمع اقامتی عباس آباد نیز در سال 1394 به بهره برداری رسید که دارای 10 ویلا دوبلکس دو خوابه است.

پیشنهاد برای دیدن تپه عباس آباد

تپه عباس آباد مجموعه سیاحتی تفریحی در جنوب شهر همدان و دارای چشم اندازی منحصر به فرد است. در این مجموعه انواع امکانات تفریحی برای گردش و داشتن روزی شاد و خاطره انگیز در کنار خانواده فراهم شده است. عباس آباد گردشگاهی در نقطه ابتدایی جاده گنجنامه است و می توانید بعد از آن از مجموعه تفریحی گنجنامه نیز دیدن فرمایید.

شرایط کالبدی بنا
سالم یا مرمت شده
شرایط عمومی بنا
خوب
آدرس مکان
استان همدان- همدان- میدان قایم- مجموعه تفریحی عباس آباد
امکان بازدید
+

34.781392, 48.474738

80
67
70
78
فاطمه حافظی

فاطمه حافظی، کارشناسی مهندسی شهرسازی و راهنمای تور. علاقه‌ی زیادی که به سفر و طبیعت گردی داشتم من رو به سمت گردشگری و ایران گردی هدایت کرد. تو همین مسیر با گروه پر قدرت ایران نگری آشنا و به عنوان نویسنده مشغول به کار شدم. حس و حالم نسبت به مکان های دیدنی ایران باعث شد روز به روز بیشتر در مورد کشورم مطالعه کنم و بیشتر سفر برم تا بتونم اطلاعاتم رو به اشتراک بزارم.

جاذبه های گردشگری مشابه

 • استان همدان
 • همدان
 • استان همدان
 • همدان
 • استان همدان
 • همدان

دیدگاه ها

هنوز دیدگاهی برای این محتوا در ایران نگری به ثبت نرسیده است. با نوشتن دیدگاه خود در رابطه با این محتوا اولین ایران نگر باشید!