رفتن به محتوای اصلی

مینی ورد ملایر

جاذبه های گردشگری نزدیک

درخواست اصلاح محتوا

3 votes with an average rating of 1.7.

نام های دیگر مکان

  • پارک ملل ملایر

موقعیت جغرافیایی مینی ورد ملایر

 این مجموعه بی نظیر، تنها مینی ورد خاورمیانه بوده که در قسمت شرقی شهرستان ملایر، از توابع استان همدان قرار دارد.

سیر تاریخی و فرهنگی

ساخت این مجموعه زیبا و خاص در سال 1392 آغاز شده و اکنون نیز ادامه دارد.

معماری مینی ورد ملایر

محوطه ساخت این مجموعه دارای مساحتی برابر با 48 هکتار است. در این پروژه 138 اثر تاریخی ملی و جهانی در مقیاس 0/1 ساخته می‌شود که 76 اثر از این تعداد، از آثار تاریخی ایران هستند. علاوه بر ساخت آثار مشهور دنیا، ساخت جاده سلامت، یادمان شهدا، مسیر دوچرخه سواری و پیاده روی نیز در برنامه ریزی پروژه قرار دارد.

ارزش های خاص مینی ورد ملایر

نمونه این پروژه در ایران و خاورمیانه وجود ندارد و این مینی ورد با الهام از مجموعه ای مشابه در شهر بروکسل بلژیک ساخته خواهد شد. از جمله آثاری که تا کنون در این مجموعه ساخته شده است می توان به برج پیزا، حافظیه، تخت جمشید، مقبره کوروش، پل ورسک، برج آزادی، مجسمه آناهیتا، سربازان هخامنشی و مجسمه مادر و سیمرغ اساطیری اشاره کرد.

پیشنهاد برای دیدن مینی ورد ملایر

بعد از بازدید از این مکان می توانید به بوستان سیفیه، موزه لطفعلیان، پارک ملل، دریاچه کوثر، تپه باستانی نوشیجان، بام ملایر، یخچال میرفتاح، عمارت مصدقی، تپه گوراب و دریاچه مصنوعی در کنار درختان همیشه سر سبز سرو و کاج و در پایه کوه گرمه، که از جمله مکان های توریستی شهر ملایر هستند نیز سری بزنید.

شرایط کالبدی بنا
سالم یا مرمت شده
شرایط عمومی بنا
خوب
آدرس مکان
استان همدان- ملایر- قسمت شرقی ملایر
امکان بازدید
+

34.31549, 48.813811

44
50
45
52
عطیه براتی

باوجود همه دغدغه های روزمره، همه ما  نیاز داریم که ساعت ها و روزهایی رو بی خیال از همه فکروخیال ها و استرس ها و ناملایمات فارغ باشیم و فقط از طبیعیت بکرخدادادی و از دیدن شهرها و روستاهایی که هرکدومشون به اندازه یک کتاب حرف برای گفتن دارند لذت ببریم. ما در ایرانگری با شماییم تا راهنمایی باشیم برای سفرهای واقعی و یاحتی سفرهای مجازی تا ساعتی شما رو از دنیای واقعی پرمشلغه بیرون ببریم. من عطیه براتی کارشناس شیمی هستم و از علاقه مندی هام میتونم مطالعه سفر دیدن فیلم ورزش های تیمی نقاشی  رو به عنوان اولین ها انتخاب کنم.  با ما همراه باشید

جاذبه های گردشگری مشابه

  • استان خراسان شمالی
  • اسفراین
  • استان همدان
  • ملایر

دیدگاه ها

هنوز دیدگاهی برای این محتوا در ایران نگری به ثبت نرسیده است. با نوشتن دیدگاه خود در رابطه با این محتوا اولین ایران نگر باشید!