رفتن به محتوای اصلی

بوم گردی شیرین و فرهاد

جاذبه های گردشگری نزدیک

درخواست اصلاح محتوا

1 votes with an average rating of 4.

مجموعه شیرین و فرهاد در روستای زرتشتی نشین مزرعه کلانتر از نوروز 93 با چایی خانه سنتی در فضای باز شروع به کار نمود و با گسترش و مرمت یک خانه سنتی با اضافه نمودن بخش صنایع دستی و موزه به کار خود ادامه داد و اکنون بعد از 3 سال با افزودن بوم گردی به مجموعه شیرین و فرهاد مفتخریم که تمام خدمات را به صورت مطلوب به هم وطنان و مهمانان خارجی ارایه نماییم.

 مجموعه شیرین و فرهاد مفتخر است تا تمامی خدمات زیر را ارایه نماید:

موزه چایی خانه سنتی شیرین و فرهاد

موزه چایی خانه شیرین و فرهاد در ساختمان اصلی مجموعه که قدمتی بیش از 150 سال قدمت دارد واقع شده است و ضمن نمایش لوازم و وسایل زندگی مرمان قدیمی روستا با خوراکی ها و نوشیدنی های متنوع زرتشتی از هم مهمانان گرانقدر پذیرایی خواهد نمود.

اقامتگاه بومی

بازدید کنندگان از روستا مزرعه کلانتر ضمن بازدید و لذت بردن از ابنیه ها و طبیعت روستا می توانند با اقامت در یک خانه سنتی زرتشتی، آرامش و لذت یک خانه کاهگلی و سبک زندگی اهالی این روستا را تجربه نمایند. اقامتگاه شیرین و فرهاد در حال حاضر دارای یک اتاق دو نفره و یک اتاق چهار نفره و یک اتاق 8 و 4 نفره (اتاق و پستو) و یک اتاق 3 نفره می باشد.

بازارچه صنایع دستی

بازارچه صنایع دستی شیرین و فرهاد در زیر ساباط اصلی روستا واقع شده است که صنایع دستی زرتشتیان از جمله لباس های سنتی و لباس های مذهبی و دست دوز های زرتشتیان و... را ارایه می نماید.

بوم گردی

روستای مزرعه کلانتر دارای ابنیه های منحصر به فردی می باشد که گردشگران و مهمانان می توانند از آن ها دیدن نمایند. مجموعه شیرین و فرهاد در راستای بازدید بهینه و صرفه جویی از زمان ارزشمند مهمانان می تواند خدمات گردشگری از جمله لیدر تور بومی مسلط به تمام بناها و نقاط روستا ارایه نماید.

تلفن مکان
09133565622
آدرس مکان
استان یزد- جاده یزد به میبد- 20 کیلومتری میبد- مزرعه کلانتر- کوچه ارشاد (کوچه رو به روی صاباط اول روستا)
امکان بازدید
+

32.196329, 54.10311

7
7
7
8
امین حسنی

فوق لیسانس فناوری اطلاعات و گرایش تجارت الکترونیک هستم. عاشق کتاب، موسیقی، طبیعت، عکاسی، طبیعتگردی و کوهنوردی و این ها رو با هیچ چیز عوض نمی کنم. هدف همکاری من با ایران نگری معرفی میراث ملموس و ناملموس کشور زیبایمان ایران به شماست. همچنین می خواهم مطالب مفید در خصوص گردشگری، کوهنوری و طبیعتگردی را با شما به اشتراک بگذارم. ما در ایران نگری اهداف زیادی داریم و تنها پشتوانه و مشوق ما در این راه، حمایت ها و بازدیدهای شما دوستان است. اگر از ایران نگری خوشتان آمده ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و ایران نگری را به دوستان خود نیز معرفی کنید.

جاذبه های گردشگری مشابه

  • استان خراسان شمالی
  • اسفراین
  • استان یزد
  • یزد
  • استان یزد
  • یزد

دیدگاه ها

هنوز دیدگاهی برای این محتوا در ایران نگری به ثبت نرسیده است. با نوشتن دیدگاه خود در رابطه با این محتوا اولین ایران نگر باشید!