رفتن به محتوای اصلی

خانه بابا خداداد

جاذبه های گردشگری نزدیک

درخواست اصلاح محتوا

1 votes with an average rating of 4.

به همت زرتشتیان، یکی از قدیمی ترین خانه های نصرت آباد یزد پس از بازسازی به اقامتگاه بوم گردی بابا خداداد تبدیل شده است و روز پنجشنبه 17 اسفند ماه 1396 افتتاح شد.

مهداد منوچهری کلانتری از مدیران اقامتگاه بوم گردی بابا خداداد می گوید: "این خانه با قدمت بالای 90 سال از قدیمی ترین خانه های روستای نصرت آباد یزد است و ما برای زنده کردن نام صاحب اصلی خانه یعنی خداداد که پدربزرگ پدربزرگم بوده است، نام بابا خداداد را انتخاب کردیم."

به گفته آقای منوچهری کار بازسازی از 5 امرداد ماه سال 96 آغاز شده است و در فرایند بازسازی ترکیب اصلی خانه تغییری نکرده است. اما در حیاط خانه طرح جدیدی پیاده شده و قسمت انتهایی حیاط نیز تازه ساز است که شامل تالار، بادگیر و دو اتاق است.

این اقامتگاه 7 اتاق برای اسکان مسافران دارد و بر روی بیشتر اتاق ها نام امشاسپندان گذاشته شده است.

مدیریت اقامتگاه بوم گردی بابا خداداد بر عهده خانم مهناز نمیرانیان است.

تلفن مکان
09138545899
شرایط کالبدی بنا
سالم یا مرمت شده
شرایط عمومی بنا
خوب
آدرس مکان
استان یزد- یزد- شاهدیه- نصرت آباد- پلاک 386
امکان بازدید
+

31.959696, 54.281582

26
25
26
21
امین حسنی

فوق لیسانس فناوری اطلاعات و گرایش تجارت الکترونیک هستم. عاشق کتاب، موسیقی، طبیعت، عکاسی، طبیعتگردی و کوهنوردی و این ها رو با هیچ چیز عوض نمی کنم. هدف همکاری من با ایران نگری معرفی میراث ملموس و ناملموس کشور زیبایمان ایران به شماست. همچنین می خواهم مطالب مفید در خصوص گردشگری، کوهنوری و طبیعتگردی را با شما به اشتراک بگذارم. ما در ایران نگری اهداف زیادی داریم و تنها پشتوانه و مشوق ما در این راه، حمایت ها و بازدیدهای شما دوستان است. اگر از ایران نگری خوشتان آمده ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و ایران نگری را به دوستان خود نیز معرفی کنید.

جاذبه های گردشگری مشابه

  • استان یزد
  • یزد
  • استان یزد
  • تفت
  • استان خراسان شمالی
  • اسفراین

دیدگاه ها

هنوز دیدگاهی برای این محتوا در ایران نگری به ثبت نرسیده است. با نوشتن دیدگاه خود در رابطه با این محتوا اولین ایران نگر باشید!