رفتن به محتوای اصلی

آبشار شیطان کوه

جاذبه های گردشگری نزدیک

درخواست اصلاح محتوا

1 votes with an average rating of 3.

نام های دیگر مکان

  • شاه نشین کوه
  • بام سبز لاهیجان

موقعیت جغرافیایی آبشار شیطان کوه

شیطان کوه، کوهی است که در شرق شهر لاهیجان و در استان گیلان قرار دارد. آبشار شیطان کوه یکی از آبشارهای شهر لاهیجان است که 24 متر ارتفاع دارد و به صورت مصنوعی ساخته شده است. آبشاری زیبا و جذاب که آب آن به وسیله پمپاژ آب از استخر تغذیه می شود. این کوه زیبا 60 متر ارتفاع دارد و در امتداد سلسله جبال البرز واقع شده است. در گذشته به شیطان کوه، شاه‌ نشین کوه می‌گفتند و برکه‌ ای که 200 متر عرض و 70 متر طول داشت در جلوی آن بود که برای انبار کردن آب برای استفاده در آبیاری از آن استفاده می‌شد. امروزه برکه به دریاچه‌ ای مصنوعی به وسعت 17 هکتار و عمقی در حدود 4 متر تبدیل شده که در میان آن جزیره‌ ای وجود دارد و عمارت کوچکی در این جزیره خودنمایی می کند.

امکانات تفریحی و رفاهی اطراف آبشار شیطان کوه

این منطقه به دلیل وجود تله کابین، شهربازی، رستوران و امکانات دیگر تفریحی یکی از مهم‌ترین مراکز گردشی این منطقه است. 

در کنار این آبشار مسیری پله ای با 750 پله وجود دارد که که گردشگران با گذر از آن می توانند به بالای کوه رسیده و از مناظر زیبای اطراف هم نهایت لذت را ببرند. این مسیر پلکانی از دل جنگل و درختان سبز می گذرد و در مسیر آن محل هایی برای استراحت تعبیه شده است.  این مسیر از پایین کوه شروع شده و به بام سبز می رسد. در مسیر بالای شیطان کوه، فضایی دل‌ انگیز وجود دارد که به علت مشرف بودن به شهر به نام بام سبز شناخته می‌شود. این محوطه سبز و زیبا به وسیله گذرگاهی از ورودی کوه و میان درختان به آبشار شیطان کوه متصل می‌شود. مجموعه بام سبز به علت جذابیت و منتهی شدن به مجموعه ارتفاعات مشرف به شهر و باغ های چای، نظر دوستداران طبیعت را به خود جلب کرده و هر ساله پذیرای گردشگران داخلی و خارجی متعددی است.

از دیگر امکانات این مکان، تله کابین لاهیجان است. مسیر تله كابین لاهیجان از بام سبز به ارتفاعات تاج خروس کشیده شده است و می تواند در هر ساعت یک هزار نفر را جا به جا کند. در محوطه شیطان کوه هم پارکی بنا شده که از امکانات رفاهی مناسبی برخوردار است.

پیشنهاد برای دیدن آبشار شیطان کوه

پیاده روی در مسیر سرسبز شیطان کوه رو به بالا و تماشای چشم انداز زیبای لاهیجان ساعات خوشی را برای شما رقم خواهد زد. دیدن جزیره  و پرنده های مهاجر در دریاچه هم پیشنهاد دیگر ما در سفر به این منطقه خوش آب و هوا و سرسبز است. استفاده از قایق های تفریحی و قایق سواری در دریاچه مصنوعی، دیدن شهر از نمای بالا و تله کابین سواری و همچنین ثبت لحطات خاطره انگیزتان می توانید دیگر تفریحات شما به این آبشار و استخر دیدنی باشد.

آدرس مکان
استان گیلان- لاهیجان- میدان خیلج فارس- خیابان شهید رجایی
امکان بازدید
+

37.20418, 50.01806

130
151
175
168
بهاره بهنود

بهاره بهنود، تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی شهرسازی و در مقطع کارشناسی ارشد در رشته طراحی شهری گذراندم. از کودکی علاقه بسیاری به سفر کردن و دیدن مکانهای تاریخی و طبیعت گردی در سراسر ایران عزیز که همواره مناظری متحیر کننده دارد، داشتم. همین سبب شد تا در راستای تحقق آرزوهای کودکی ام به طبیعت گردی و حفظ محیط زیست بپردازم و اکنون این موضوع جزو لاینفک زندگی ام شده است. در این مسیر با تیم توانمند ایران نگری آشنا شدم و این سرآغاز زندگی حرفه ای من در معرفی و شناخت جای جای ایرانمان گردید.

جاذبه های گردشگری مشابه

  • استان زنجان
  • زنجان
  • استان زنجان
  • زنجان
  • استان اصفهان
  • کاشان
  • استان زنجان
  • طارم

دیدگاه ها

من هر وقت میرم شمال تو مسیر لاهیجان اینجا میزنم کنار و پای آبشار یه چایی میخورم بعد دوباره راه میافتم. خیلی حس خوبی داره اینجا. بلواری هم که بهش میرسه خیلی قشنگه