رفتن به محتوای اصلی

قدیمی ترین مسجد ساری در آتش سوخت

1 votes with an average rating of 4.

مسجد جامع ساری یکی از قدیمی ترین مسجدها در مرکز استان مازندران که قدمتش به دوره قاجاریه می رسد، عصر پنج شنبه 21 تیر 1397 به دلایل نامعلومی آتش گرفت. آتش سوزی که از یکی از شبستان های این مسجد شروع شده بود به کل مسجد سرایت کرد.

قرارگیری مسجد جامع ساری در حاشیه بازار قدیمی نرگیسه در مرکز این شهر که محل اجتماع شهروندان محسوب می شود، نگرانی هایی را مبنی بر احتمال سرایت آتش به پاساژهای اطراف افزایش داده است.

آتش مسجد جامع ساری به دلیل این که بنای مسجد کاملا چوبی و گلی بوده به مغازه‌های اطراف سرایت کرده و حدود 10 مغازه در آتش سوختند.

بازار ساری در مجاورت مسجد جامع ساری کاملا تعطیل شد و برق این مناطق نیز به دلیل جلوگیری از آتش‌سوزی‌ها نیز قطع شد.

بر اساس گفته‌های مسئولان آتش‌نشانی ساری کمبود امکانات اطفا حریق مسجد جامع ساری را دچار مشکل کرده است.

همکاری نیروهای مردمی با نیروهای امدادی خوب نبوده و همین امر باعث شده تا ازدحام جمعیت کار امدادرسانی را دچار مشکل کند و درگیری‌هایی بین مغازه‌داران و نیروهای آتش‌نشانی که برای اطفاء حریق در مسجد جامع مشغول هستند آن ها را وادار به خاموش کردن مغازه‌ها کند.

در نهایت احمدی؛ مدیرکل مرکز مدیریت بحران استانداری مازندران گفت: "آتشی که به جان قدیمی‌ترین مسجد مازندران افتاده بود، مهار شد."

دیدگاه ها

هنوز دیدگاهی برای این محتوا در ایران نگری به ثبت نرسیده است. با نوشتن دیدگاه خود در رابطه با این محتوا اولین ایران نگر باشید!