رفتن به محتوای اصلی

دومین جشنواره پرده اسپند در روستای آبچویه برگزار می‌شود

2 votes with an average rating of 4.5.

عضو شورای اسلامی روستای آبچویه از برگزاری دومین جشنواره فرهنگی هنری "پرده اسپند" در روستای آبچویه شهرستان اصفهان خبر داد و گفت: "ساخت پرده اسپند یکی از هنرهای مردم روستای آبچویه است و این هنر از قدمت بالایی برخوردار است."

اسدالله نصیری اظهار کرد: "دومین جشنواره پرده اسپند با همکاری شورای و اهالی روستای آبچویه در روز 31 مرداد 1397 همزمان با عید قربان در روستای آبچویه برگزار می‌شود. هنر ساخت پرده اسپند یکی از هنرها و محصولات صحرایی است و این جشنواره با هدف حفاظت و معرفی هنر و فرهنگ سنتی روستای آبچویه و هم‌چنین تشویق هنرمندان برای هنر ساخت پرده با استفاده از اسپند برگزار می‌شود. هنر ساخت پرده اسپند از هنرهای اهالی روستای آبچویه است که از سالیان دور تاکنون حفظ شده است. پرده های اسپند با دانه‌های گیاه اسپند تولید می‌شود و به عنوان تزئین خانه‌ها و خواص درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد."

نصیری گفت: "نفر اول تا سوم جشنواره پرده اسپند کمک هزینه سفر به مشهد مقدس را دریافت خواهند کرد و به سایر برگزیدگان نیز جوایز ویژه‌ای اهدا می‌شود. ضمن اینکه به همه سازنده‌های پرده، جوایزی به رسم یادبود اهداخواهدشد."

دومین جشنواره پرده اسپند روستای آبچویه 31 مردادماه 1397 برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره و دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 09135526057 تماس حاصل کنند.

دیدگاه ها

هنوز دیدگاهی برای این محتوا در ایران نگری به ثبت نرسیده است. با نوشتن دیدگاه خود در رابطه با این محتوا اولین ایران نگر باشید!