رفتن به محتوای اصلی

افزایش 3 درصدی تعداد کشته شدگان حوادث رانندگی نوروز 97

1 votes with an average rating of 4.

تعداد کشته شدگان حوادث رانندگی نوروز سال جاری نسبت به سال قبل 3 درصد افزایش داشته است.

سردار تقی مهری؛ رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اعلام این خبر گفت: "در موج نخست سفرها شاهد کاهش پنج درصدی شمار جانباختگان حوادث رانندگی در سانحه تصادفات بودیم اما متاسفانه در موج دوم این سفرها تلفات حوادث رانندگی افزایش یافت. به طوری که تنها در روز 10 فروردین‌ماه 37 تن جان خود را از دست داده‌اند."

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی همچنین گفته است که تعداد سفرها در طرح نوروزی امسال 15 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

همچنین بر اساس آماد وزارت راه و شهرسازی در تصادفات نوروزی سال جاری تا کنون 328 نفر کشته شده اند که مرگبارترین روز تصادفات، روز جمعه دهم فروردین با 37 کشته بوده است.

با این که رییس پلیس راهنمایی و رانندگی از تشکیل قرارگاه نصر در طرح ترافیکی سال جادی خبر داده است که به صورت شبانه روزی وضعیت جاده ها را رصد می کند ولی بر اساس آمار گویا این تمهیدات تاثیری در کاهش تعداد تصادفات نداشته است.

وی گفته است که خوشبختانه امسال با تدابیر فرمانده ناجا 5000 نیرو و 1500 دستگاه خودروی کمکی به مجموعه پلیس راهور اضافه شد که در اجرای بهتر برنامه‌ها نقش موثری داشت همچنین با اقدامات انجام شده شاهد بودیم که امسال هیچ گره و ترافیک طولانی در جاده‌ها نداشتیم.

سردار مهری همچنین در بخشی از گزارشش آماری از وضعیت ترددهای نوروزی منتشر کرده که بر اساس آن استان های البرز، تهران، قزوین، مازندران، گیلان، قم و فارس بیشترین ترددهای نوروزی را به خود اختصاص داده اند و بیشترین تصادفات منجر به فوت در استان های فارس، اصفهان، کرمان، سیستان و بلوچستان و خوزستان رخ داده است.

ایران یکی از بالاترین تعداد تصادفات رانندگی در جهان را داراست که براساس برخی آمارها سالانه حدود 800 هزار تصادف رانندگی در این کشور رخ می دهد.

بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت سالیانه بیش از 25 میلیون نفر در تصادفات رانندگی در سراسر جهان جان خود را از دست می دهند که بیشترین تصادفات در کشورهای کم درآمد صورت می گیرد.

بر اساس این آمار، ایران از نظر تعداد مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده ای بعد از لیبی، تایلند، مالاوی، لیبریا، کنگو، تانزانیا و جمهوری آفریقای مرکزی قرار گرفته و رتبه هشتم را به خود اختصاص داده است.

دیدگاه ها

هنوز دیدگاهی برای این محتوا در ایران نگری به ثبت نرسیده است. با نوشتن دیدگاه خود در رابطه با این محتوا اولین ایران نگر باشید!