رفتن به محتوای اصلی

10 دلیل برای این که چرا باید کوهنوردی کرد

4 votes with an average rating of 4.

صلح و آرامش را می توان از کوه آموخت

احساس آرامشی که کوه به شما می دهد را فقط وقتی تجربه کنید می توانید بفهمید که چه قدر ارزشمند است. احساسی که تا مدتی بعد از ترک کوه هم با شما می ماند. وقتی در کوه هستید زمانی را به نشستن روی سنگ و لذت بردن از سکون و سکوت اختصاص دهید.

کوهنوردی بسیار به سلامت بدنتان کمک می کند

هیچ جایی به اندازه کوه برای سلامتی بدنتان فعالیت های متنوع ندارد. شیوه های مختلف کوهنوردی و انواع سطوح کوهنوردی باعث می شوند که همیشه قدرت بدنی خوب و اندام مناسب داشته باشید. البته باید به خطرات این ورزش هم آگاه وآماده باشید.

شما یاد می گیرید که با دید متفاوت تری به زندگی نگاه کنید

می گویند که از یک کوه بسیار بزرگ بالا بروید تا بفهمید چه قدر کوچکید. همان طور که از کوه و ارتفاع می توانید با نگاه دیگری زیر پایتان را ببینید، دیدتان به مسایل زندگیتان نیز تغییر می کند.

زیبایی را درک می کنید

نمیتوان زیبایی کوه را انکار کرد. در هر فصلی زیباست. آبشارهای در آمده از دل کوه، قله های برفی، گل های نادر و سنگ های عجیب را تنها در کوهستان می توانید بیابید.

نسبت به گذر زمان دید دیگری پیدا می کنید

در کوه انگار زمان از حرکت می ایستد. فکر می کنید که مدتی طولانیست که کوه یک شکل خاص دارد و فکر می کنید که برای خودتان هم همین اتفاق خواهد افتاد. اطرافتان سکون عجیبی حس می کنید.

هوای کوهستان همیشه عالی است

هوای کوهستان بسیار تازه و تمیز است. نفسی که به داخل ریه هایتان می رود پر از تازگی است. با نفس های عمیق این تازگی را به درون می کشید.

بوی کوهستان عالی است

علاوه بر هوای تمیز، مشامتان پر از بوهای خوب می شود. نه تنها بوی گل های کوهی بلکه بویی که از خود کوه تراوش می شود.

اهمیت طبیعت بکر و دست نخورده را درک می کنید

می فهمید که چه قدر خوب است قسمت هایی از طبیعت از دسترس عموم مردم و توریست ها دور باشد. بیشتر نواحی کوهستانی هنوز بکر و خراب نشده هستند.

به هوا احترام می گذارید

چون گاهی شرایط تنفس در کوه سخت می شود، می دانید چه قدر هوا اهمیت دارد. می دانید این هوا باعث زنده ماندنتان است و به آن احترام می گذارید.

اهمیت کشف کردن را می فهمید

همیشه چیز جدیدی برای امتحان کردن در کوهستان وجود دارد. یک راه جدید برای عبور، کوه نیاز شما به کشف را ارضا می کند.

منتظر چه هستید؟ این دلایل کافی نیستند تا شما را راضی کنند به دل کوه بزنید؟ دیدگاه های خود را با سایر خوانندگان ایران نگری به اشتراک بگذارید.

امین حسنی

فوق لیسانس فناوری اطلاعات و گرایش تجارت الکترونیک هستم. عاشق کتاب، موسیقی، طبیعت، عکاسی، طبیعتگردی و کوهنوردی و این ها رو با هیچ چیز عوض نمی کنم. هدف همکاری من با ایران نگری معرفی میراث ملموس و ناملموس کشور زیبایمان ایران به شماست. همچنین می خواهم مطالب مفید در خصوص گردشگری، کوهنوری و طبیعتگردی را با شما به اشتراک بگذارم. ما در ایران نگری اهداف زیادی داریم و تنها پشتوانه و مشوق ما در این راه، حمایت ها و بازدیدهای شما دوستان است. اگر از ایران نگری خوشتان آمده ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و ایران نگری را به دوستان خود نیز معرفی کنید.

دیدگاه ها

واقعا وقتی اولین بار حس کوه رو تجربه میکنید معتاد این حس میشید و دیگه نمیتونید ازش دل بکنید