رفتن به محتوای اصلی

تجربه مسافرت با وسیله شخصی به تمام استان های کشور

1 votes with an average rating of 4.

آن چه می خوانید تجربه مسافرت با وسیله شخصی به تمام استان های کشور است که یک ایرانگرد عزیز آن را با سایرین به اشتراک گذاشته است! لطفا اگر برای شما تازگی ندارد، آن را در اختیار افراد دیگر قرار دهید. شاید باعث شد اندکی بیشتر از سفر لذت ببرند.

 • همیشه قبل از حرکت، باک خودرویتان را پر از بنزین کنید. به امید پمپ بنزین بعدی راه نیافتید. در تعطیلات گاهی پمپ بنزین های بین راهی دچار مشکل می شوند.
 • هنوز سرویس بهداشتی مناسب در بسیاری از جاده ها کم است. طبیعت و کنار جاده دستشویی اوپن ما نیست. هر جا سرویس بهداشتی دیدید به صورت پیشگیرانه استفاده کنید.
 • هر سال چندین نفر هنگام تعویض لاستیک پنجرشان در اثر برخورد خودروهای عبوری کشته می شوند. اگر خودرویتان دچار نقص فنی شد یا به هر دلیلی توقف کردید کاملا از جاده خارج شوید.
 • کسی که از ما در جاده سبقت می گیرد قاتل ما نیست. او را تعقیب نکنیم و برای تلافی کردن سبقت نگیریم. سبقت غیر مجاز، لایی کشیدن، از شانه خاکی راندن و رفتارهایی از این دست نشان دهنده رانندگی خوب نیست. در پایان تعطیلات به کسی بابت این کارها "فرمان طلایی" نمی دهند اما آمار کشته ها را حتما اعلام می کنند!
 • در سفرهای طولانی با خودتان نقشه به روز شده داشته باشید. به اینترنت و گوگل اعتماد نکنید. درست در حساس ترین لحظه ها اینترنت جواب نمی دهد.
 • "من پشت فرمون امکان نداره خوابم ببره!" خیلی از کسانی که این جمله را گفته اند الان در سینه قبرستان خوابیده اند. اگر خوابتان می آید لطفا رانندگی نکنید.
 • هنگام رانندگی میزان تحصیلات ما، ادبیات گفتاری پاکیزه، قلم باشکوه، شخصیت اجتماعی، مقام و منصب و لباس های برندی که پوشیده ایم هیچ کدام مشخص نیست. مردم ما را از روی نوع رانندگیمان قضاوت می کنند. درست رانندگی کنیم تا مردم ما را بیشعور ندانند.
 • در سفر با دادن گوشی موبایل به بچه ها آن ها را حذف نکنید. به آن ها کاغذ و قلم بدهید و بخواهید چیزهایی که می بینند را یادداشت یا نقاشی کنند و شب در دفتری بنویسند یا برایتان بگویند. اگر معتاد موبایل هستند از آن ها بخواهید به جای بازی کردن، از لحظه های سفر یا چیزهای جالبی که می بینند عکس و فیلم بگیرند.
 • به هیچ وجه در جاده های محلی که نمی شناسید شبانه رانندگی نکنید. در بسیاری از این جاده ها حتی موبایل آنتن نمی دهد.
 • توصیه های پلیس راه را جدی بگیرید. آن ها به شما حسودی نمی کنند. تذکرهایشان ریشه در تجربیاتشان دارد.
 • اگر فکر می کنید نسل کسانی که زباله های داخل ماشین را در کیسه زباله می ریزند، گره می زنند و با دقت به بیرون پرتاب می کنند منقرض شده، اشتباه می کنید. به طبیعت احترام بگذارید. کارگران شهرداری در جاده برای جمع کردن زباله های تولیدی، ما را دنبال نمی کنند.
 • همیشه در صندوق عقب تان یک بطری آب معدنی داشته باشید. به کار خودتان یا دیگران می آید.
 • وقتی با چند ماشین حرکت می کنید جاده را قرق نکنید. لزومی ندارد حتما سپر به سپر هم حرکت کنید. مراقبت از همدیگر نباید موجب ایجاد مشکل برای رانندگان دیگر شود.
 • اگر خودرو جلویی شما در جاده آرام می راند با چراغ زدن متوالی یا نزدیک شدن بیش از حد به او استرس وارد نکنید. ممکن است تازه راننده باشد یا خودرویش مشکل فنی داشته باشد. اگر تازه راننده هستید یا خودرویتان مشکل فنی دارد، در لاین کندرو برانید و برای دیگر راننده ها مشکل ایجاد نکنید.
 • لطفا راهنما بزنید. لطفا راهنما بزنید. لطفا راهنما بزنید. ما که پشت سر شما رانندگی می کنیم نمی توانیم فکر شما را بخوانیم. لطفا راهنما بزنید.
 • در نزدیکی روستاها به شدت مراقب عبور سگ و دام از عرض جاده باشید. در استان های گلستان، سیستان و بلوچستان و... مراقب عبور شبانه شترها و حتی اسب و گاو باشید. هر ساله چندین نفر به همین سادگی با برخورد به حیوانات کشته می شوند.
 • همیشه در خودرویتان مقداری خوراکی همراه داشته باشید. در جاده های کویری تا ده ها کیلومتر هیچ فروشگاهی وجود ندارد. امکان خراب شدن ماشین همیشه وجود دارد‌. حتی شما شاسی بلند عزیز!

پراید یا بنز هنگامی که پارک شده اند خطرناک نیستند. درست از لحظه ای که ما سوییچ را می چرخانیم می توانند به یک وسیله برای کشتن تبدیل شوند. در جاده ها این ماشین ها نیستند که ما را می کشند. سبک رانندگی ماست. لطفا همدیگر را نکشیم.

امین حسنی

فوق لیسانس فناوری اطلاعات و گرایش تجارت الکترونیک هستم. عاشق کتاب، موسیقی، طبیعت، عکاسی، طبیعتگردی و کوهنوردی و این ها رو با هیچ چیز عوض نمی کنم. هدف همکاری من با ایران نگری معرفی میراث ملموس و ناملموس کشور زیبایمان ایران به شماست. همچنین می خواهم مطالب مفید در خصوص گردشگری، کوهنوری و طبیعتگردی را با شما به اشتراک بگذارم. ما در ایران نگری اهداف زیادی داریم و تنها پشتوانه و مشوق ما در این راه، حمایت ها و بازدیدهای شما دوستان است. اگر از ایران نگری خوشتان آمده ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و ایران نگری را به دوستان خود نیز معرفی کنید.

دیدگاه ها

هنوز دیدگاهی برای این محتوا در ایران نگری به ثبت نرسیده است. با نوشتن دیدگاه خود در رابطه با این محتوا اولین ایران نگر باشید!